ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните повеќе не му веруваат на Заев, не му веруваат на СДСМ

Од:

„Македонија со криминалец како Зоран Заев немаше иднина. Најмалку во ЕУ. Затоа Зоран Заев мораше да си поднесе оставка. Доколку порано признаеше дека е неспособен и си дадеше оставка, тогаш штетите по Македонија ќе беа помали. Вака сметката за неговата коруптивна и антидржавна политика ја плаќаат сите.

Одброени се деновите на Зоран Заев на Илинденска б.б. Се гледа крајот на криминалната банда на чело со алболицираниот Заев. Завршува времето на криминалните тендери и грантови, на рекетот, политичкиот прогон, неправдата, неказнивоста на криминалот и погубните економски политики. Доаѓа време кога политичарите нема да бидат синоним за лажни ветувањата и неостварени очекувања. Време е за честити и чесни политичари чиј збор нешто значи“, соопштуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Граѓаните во ВМРО-ДПМНЕ гледаат единствена шанса за обнова на Македонија. Граѓаните повеќе не му веруваат на Заев, не му веруваат на СДСМ и нивните лаги и манипулации, политиката „купи ден, помини“ веќе не минува кај македонскиот народ. Недобивањето на датум за преговори со Европската Унија е пораз за погубните политики на СДСМ, во Европа не се оди со рекет, криминал и корупција, не се оди се нула раст на економијата и укинување на правната држава. Граѓаните на Република Македонија заслужија да добијат датум за преговори и европска перспектива, но благодарени на Зоран Заев им беше сервиран уште еден пораз.

Штетните договори, поразите, политиката на свиткана кичма не ја отвораат европската перспектива за нашата држава. ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше дека со промена на името и откажување од се што е македонско, нема да се доближиме до Европа додека Зоран Заев ги лажеше македонските граѓани дека ова е вистнискиот, „правиот пат“.

Време е за реформи, вистниски реформи, политичари кои ќе ги засукаат ракавите и ќе ја изградат иднината на нашата држава со проекти и политики во интерес на граѓаните, а не мал број на слуги на Зоран Заев. Дојде време за обнова на Македонија“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Честитка од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски по повод Меѓународниот ден на Ромите

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Нема ден да нема жалби за отпуштањата од работните места и беспарицата која го снајде народот

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Државата се повеќе тоне во здравствен, санитарен, финансиски и економски амбис

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Јанушев: На граѓаните и стопанството им треба помош, како држава доцниме со антикризните мерки

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стојаноски: Сега е време да им помогнеме на вистинските херои

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мизрахи: Лажната самопрогласена елита има компас само за себе, а срам ни за себе, сограѓани, во оваа битка мора да стоиме обединети

Ана Ололовска