ВМРО-ДПМНЕ: Докажаниот манипулатор и лажго Заев свесно и намерно изнел скратена и монтирана снимка

Зоран Заев мора кривично да одговара за поттикнување. Со објавената интегрална снимка се гледа дека докажаниот манипулатор и лажго Заев свесно и намерно изнел скратена и монтирана снимка со цел да ги доведе во заблуда граѓаните на Република Македонија во врска со убиството на Мартин Нешковски, реагира ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Костадин Ацевски од СДСМ, преку соопштение.

„Заради неговата измама и манипулација 40-тина полициски службеници беа сериозно повредени, десетици добија кривични прекршочни пријави, а беше причинета и огромна материјална штета во насилните протести кои следеа после лагите на Заев.

Време е обвинителството да почне да се меша во својата работа и да покрене постапка против Заев за поттикнување на кривично дело.

СДСМ треба да одговори каде е сега убиецот на Мартин Нешковски, Игор Спасов и дали заради неговата блискост со Заев и срдечниот поздрав во затворот истиот не ја издржува казната во затворот Идризово.“, се наведива во реакцијата на партијата.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта наместо да ужива во климатизираните кабинети да работи на унапредување на аграрот

Спојувањето на СЈО во ЈО е прифатливо за ВМРО-ДПМНЕ, но не и предлогот Русковска да го води обвинителството

(ВИДЕО) Арсовски: Луѓето вклучени во рекетот ги потпишуваат декларациите за гонење на криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Заев се синоним за криминал и корупција

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го претворија СЈО во партиска испостава која служи за собирање на рекет за лично богатење

(ВИДЕО) Ласовска: Која здравствена установа издала боледување на Јанева?

Ана Ололовска