ВМРО-ДПМНЕ: Димитар Ковачевски е пионот на Заев и не е никаков нов кадар

Од:

„Димитар Ковачевски е пионот на Заев, и не е никаков нов кадар. Тоа е човекот кој треба да продолжи со погубните и криминални политики на СДСМ и да обезбеди заштита за семејството Заеви“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ.

„Директорот на Заев, Ковачевски е решението за лидер на СДСМ уште пред да се оддржи конгресот кој треба да биде фарса на која ќе се одглуми некаков избор.

Ковачевски е машата на Заев која треба да продолжи со Заевизмот. Сите нив народот ќе ги порази на предвремените парламентарни избори“, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Митева: Неспособноста на СДСМ резултираше со нова криза во Македонија, со пари на граѓаните ќе снабдуваат топлинска енергија по висока цена

ВМРО-ДПМНЕ: Има за златни виљушки и чинии за Ковачевски, а за народот нема парно

ВМРО-ДПМНЕ: Паниката од новиот директор на Паркинзи е паника за одговорноста која следи за криминалното работење на СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: Ковачевски да не ги држи во тајност одговорите за пакетот 5+1 кои се доставени до Бугарија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Власта е неодговорна и виновна за избувнување на свинската чума

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Антовски: Нов блок во РЕК не работи, за народот нема парно зошто за власта има тендери и криминал

Ана Ололовска