ВМРО-ДПМНЕ демантира: Немавме закажано митинг во Лозово за да го откажеме

Од:

Начинот на кој што СДСМ објавува лажни вести преку електронски медиуми покажува колку се очајни Заев и Пендаровски.

Како што наближува 21 април, така се зголемува паниката кај Заев и Пендаровски.

Ги демантираме лагите изнесени во дел од порталите, според кои ВМРО—ДПМНЕ, откажало митинг во Лозово.

ВМРО-ДПМНЕ за денес немаше закажано митинг во Лозово. Собирот во Лозово ќе биде одржан на 19 април и на истиот ќе присуствува и претседателот на партијата, Христијан Мицкоски.

Очекуваме порталите кои ја објавија лажната вест на СДСМ , истата да ја демантираат.
ВМРО-ДПМНЕ ужива голема подршка во Лозово, како и во цела Македонија. Зоран Заев го знае тоа и затоа преку лажни вести сака да ја дезавуира јавноста.

Времето на лагите одамна помина. Граѓаните повеќе не веруваат на манупулациите од Бихаќка.

На 21 април, Зоран Заев и Стево Пендаровски ќе го добијат одговорот од граѓаните за сите лаги и манипулации изнесени во изминатиот период, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако сум зел пари од Кичеец, не треба Рускоска да ме спроведе, сам ќе се пријавам во притвор

Габриела Димковиќ-Мишевска

Филипче го повикува ВМРО-ДПМНЕ да учествува во изградбата на новиот Клинички центар

А1он

АХВ: ВМРО-ДПМНЕ како шпанска серија, без крај ја дезинформира јавноста за антраксот

А1он

Алијанса за Албанците: Премиеру, парадоксално е да барате помош од ДУИ за реформирање на правосудниот систем

А1он

Спасовски бара од Антикорупциска да ги истражи обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ против него

А1он

„Фала му на Бога што ме откривте, ме спасивте“, се заблагодарувала жената што работела во ВМРО-ДПМНЕ, а плата земала од Централен регистар

Маја Илиевска-Пачемска