ВМРО-ДПМНЕ: Дали Вице Заев е нарачателот на палењето на возила во Скопје?

Од:

“Дали Вице Заев се активира и во Скопје?!  Дали Вице Заев, братот на Зоран Заев, за кој слушнавме дека давал насоки чие возило да биде опожарено е нарачателот на палењето на возила во Скопје?!”, прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

„Аздисуваат ли бандите на власта и дали зад сцената се случува нова мафијашка пресметка?!

Скопје повторно станува како Бејрут. Запалени автомобили на секаде, а СДСМ не реагира преку институциите, кои сеуште се под нивна контрола. Ова само говори дека или мафијашите делуваат под нивна наредба или дека се неспособни да се справат со обични криминални  пресметки кои им се случуваат пред нос.

Безбедноста во град Скопје е на очајно ниско ниво, а никој за тоа не сноси одговорност.

Граѓаните не знаат кога нечие возило ќе биде опожарено, некој од нив ќе биде ограбен или пак ќе биде жртва на криминални банди. Никој не се чувствува безбеден со СДСМ на власт. За трагедијата да биде уште поголема, СДСМ воопшто не може да ја гарантира безбедноста на луѓето. Ова е пракса веќе три години.

Криминалот и мафијашките пресметки мора да запрат. За ова мора да има одговорност. Безбедноста на граѓаните е пред се“, додаваат ВМРО-ДПМНЕ во соопштението.

 

Би можело да ве интересира

Мицкоски: Во среда протест против неправдата, реваншизмот и насилството на мафијата на Заев

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ бара надзорна расправа во Собранието за откупната цена на грозјето

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија брои 700 починати од корона, Филипче нема ни план ни стратегија, треба да си поднесе оставка

Ана Ололовска

СДСМ: Ова ВМРО-ДПМНЕ на чело со извршителот Мицкоски е столб на криминалот и режимот на Никола Груевски и Орце Камчев

А1он

Мицкоски прави театар и ја турка ВМРО-ДПМНЕ во пропаст, велат од Иницијативниот одбор за вонреден конгрес

А1он

Игор Јанушев веќе не е генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, партијата избра нов Извршен комитет

А1он