ВМРО-ДПМНЕ: Дали СДС планира со кадри, како трговецот со дрога Александар Филев, да го носи народот во ЕУ

Од:

СДС планира да го носи народот во ЕУ, со лица како Александар Филев, познат нивни активист од Радовиш, а воедно и директор на тамошниот меѓу општински центар за социјални работи, кој е поставен таму, лично од Јована Тренчевска. Истиот Александар Филев, на 17-ти овој месец, беше приведен во Штип, од службеници од одделот за недозволена трговија со дрога и оружје, поради тоа што, кај него, била најдена и одземена дрога, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

– Бидејќи од СДС не се оградуваат од Александар Филев, треба да дадат одговор, дали пронајдената дрога има врска со високи функционери од власта и кого сакаат да заштитат? Овој хаос ќе престане за неколку месеци. Државата мора да се врати кај народот и повторно да имаме функционална држава. Никогаш не било полошо! Важно е да ги поразиме – се нагласува во партиската реакција.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Криминалот на СДС и ДУИ носи негативни извештаи, Фридом хаус констатира назадување во борбата со корупцијата и влијанија во судството

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Повторно фалсификати од школата на Асаф, класична монтажа – единствен кој злоупотребува болни е СДС

Мицкоски: Ромите биле, се и ќе останат значаен чинител на македонското мултикултурно општество

Орце Костов

(ВИДЕО) Мисајловски: Во Македонија има премногу сива економија, првата работа за која ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага е борбата против криминалот и корупцијата

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: Бараме целосно да се расветли случајот со приведувањето на новинарот Фуркан Салиу

ВМРО-ДПМНЕ: Дали изрекетираните 180.000 евра во име на вработен од АНБ требало да завшат кај Асаф Еисин?