ВМРО-ДПМНЕ: Боите кои ја идентификуваат новата стратегија „Македонија за сите луѓе“, се боите на Македонија

Од:

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за сите луѓе“ која ги обединува сите оние кои ја сакаат својата татковина, кои имаат искрени патриотски чувства, кои имаат волја, капацитет и желба да ја градат Македонија, но првенствено да се спротивстават на мафијата на власт која секој ден ја разградува државата.

Затоа и новиот визуелен идентитет кој ги содржи боите синоним за борба, идеали, трнлив пат, но и успех.

Црвената е за сите оние кои сакаат добробит на Македонија“, велат ВМРО-ДПМНЕ.

„Црната е за оние кои жалат за Гоцевите идеали и националните порази кои ги донесе власта на Заев

Жолтата е за оние кои енергично се борат за демократијата и човековите права.

Белата е оние кои веруваат во победа, слобода и подобра иднина.

Сивата е за сите оние кои беа понижени и обесхрабрени од хибридниот режим на Заев, но кои никогаш не потклекнаа.

Аловата е за младите кои имаат потенцијал да го градат просперитетот на Македонија.

Бордото е за оние кои ја бараат правдата за себе и за Македонија.

Портокаловата е за оние кои знаат и сакаат да работат и кои се носители на економскиот живот.

Сите овие бои значат Македонија. Сите овие бои ги обединуваат сите оние кои и покрај разликите ќе се обединат за Македонија Затоа боите прават знак за успех, бидејќи Македонија е нашето минато, нашата сегашност и нашата иднина.

Да ставиме крај на поделбите на СДСМ и Заев, на граѓани од прв и граѓани од втор ред. Македонија за сите луѓе!“, соопштува ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Арсовски: Стејт Департментот на САД нотира корупција и криминал на високи владини функционери

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: Шилегов со лажни и популистички ветувања во предизборието не ја врати Треска на скопјани, ја претвори во елитна населба

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Легализацијата на трговијата со криптовалути ќе биде од бенефит и за граѓаните и за правниот промет кон странство

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: 4 години никнуваат дивоградби во Охрид, Заев со прст не мрдна да ги спречи, луѓе од неговата коалиција дивеат во градот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мисајловски: Извештајот на Стејт Депарментот ги нотира криминогеноста, криминалот и корупцијата на власта предизвикани од Заев

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: Со законот за регулација на криптовалути ќе придонесеме кон граѓаните и кон економијата

Ана Ололовска