ВМРО-ДПМНЕ: 4 години никнуваат дивоградби во Охрид, Заев со прст не мрдна да ги спречи, луѓе од неговата коалиција дивеат во градот

Од:

„Четири години никнуваат дивоградби во Охрид, Заев со прст не мрдна да ги спречи, луѓе од неговата коалиција дивеат во градот и се дел од урбаната мафија“, реагира ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на премиерот Зоран Заев.

„Заев и Константин Георгиевски ризикуваат Охрид да го загуби статусот на заштита од УНЕСКО.

Заев е директно виновен за хаосот во Охрид. 4 години ги стимулира урбаната мафија и насилниците од неговата коалиција кои тепаат и луѓе.

Заев не може подобро. Новата општинска власт во Охрид од ВМРО-ДПМНЕ ќе и промени работите и ќе го врати сјајот на градот.

Време е за одговорни политики. Време е за Македонија за сите луѓе!“, се додава во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Кирков: Членови на Управен одбор на ЈП Лајка истовремено даваат и наплаќаат услуги од претпријатието преку други субјекти, ДКСК да реагира

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Ја осудуваме злоупотребата на деца во политичка кампања од страна на Шилегов и СДСМ

Ана Ололовска

Мицкоски: Ќе доставиме ново барање за анкетна, со „Северна“, вистината за пожарот во Тетово мора да се дознае

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Ако не е местен тендерот тогаш зошто истата фирма која ја направила реконструкцијата потоа и го добила, и тоа по ставки неколку пати поскапи од до сега

Ана Ололовска

СДСМ: Исплашена од извесниот пораз во Скопје, ВМРО-ДПМНЕ тера една иста лага со денови

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Скопјани плаќаат поскапа вода за Шилегов и Весковски да можат да си местат на тендери

Ана Ололовска