Вкупно 58 санкции за брзо возење на автопатот Гевгелија – Куманово

Од:

Во текот на вчерашниот ден Мобилната единица за безбедност во сообраќајот на патиштата спроведе зајакната акциска контрола за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената на автопатот Гевгелија – Куманово, при што санкционирани се 58 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, соопштија од МВР.

– Од нив, шест возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а едно возило со брзина над 70 километри на час повеќе од дозволеното. Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, потенцират од МВР.

Би можело да ве интересира

Полицијата санкционира 69 возачи во Лисиче, 11 за користење мобилен телефон

Ана Ололовска

217 сообраќајни прекршоци во Скопје

Ана Ололовска

152 санкционирани возачи во Скопје, 19 за брзо возење

Ана Ололовска

Во Скопје казни за 122 возачи, 37 за брзо возење

Ана Ололовска

МВР: 175 санкции за брзо возење на автопат Скопје-Гевгелија и магистралата Градско-Прилеп

Ана Ололовска

Санкционирани 163 возачи во Скопје, 75 за брзо возење

Ана Ололовска