Виница: Ја претепал, силувал и снимал 20 – годишната вереница

Од:

26 – годишник од Виница ја претепал и силувал својата 20 – годишна вереница.

МВР потврди дека насилникот е уапсен. Тој на 16 мај по претходна расправија со невенчаната сопруга во домот каде заедно живееле, најпрво ја нападнал физички, нанесувајќи и бројни повреди.

Но не сопрел тука. Откако ја претепал, ја силувал, а дури и го снимал силувањето.

Во официјалното соопштение од МВР се вели:

„Полициски службеници од Полициската станица Виница го лишија од слобода Т.А.(26) од Виница затоа што во семејниот дом во Виница, по претходно недоразбирање, физички ја нападнал неговата невенчана 20 – годишна сопруга, ја силувал, при што направил снимка со експлицитна содржина, соопшти СВР Штип.

За случајот бил запознаен јавен обвинител и по целосно документирање на случајот против Т.А. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Маж од Богданци осомничен дека силувал малолетничка

Горан Наумовски

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Назим Буши од денеска ја извршува функцијата министер за внатрешни работи

Анита Петровска Рајковиќ

Осумгодишно девојче со хеликоптер пренесено од Скопје во Истанбул за операција