Викендов во сообраќајки во Скопје 12 лица се полесно повредени

Од:

Вкупно 21 сообраќајна несреќа се случила во текот на викендот на територијата на Град Скопје. Во девет од нив 12 лица се здобиле со лесни телесни повреди.

Според СВР Скопје, во истиот период со пајак се подигнати 96 возила поради непрописно паркирање, а девет возачи се исклучени од сообраќај. Од нив осум се исклучени поради тоа што управувале со возило иако сé уште немале право на тоа. Исклучени од сообраќај се и десет возила поради тоа што не биле регистрирани.

Санкционирани се шест возачи кои поминале на раскрсница на црвено светло, и двајца кои не дале предност на минување на пешаци на пешачки премин.

Би можело да ве интересира

Во Скопје изминатите три дена пајакот подигнал 125 возила

Ана Ололовска

За една недела отстранети 231 непрописно паркирани возила

Ана Ололовска

Исклучени од сообраќај еден пијан возач, двајца други без дозвола

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

Единаесет повредени во седум сообраќајки во Скопје

Ана Ололовска

Еден пешак потешко повреден во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска