(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

Од:

Топлото време ги раздвижи змиите, излегуваат на жешкиот бетон и сѐ почесто може да се сретнат и во градовите.

Голема змија е забележана на кејот на реката Вардар во Аеродром во близина на „Три Бисери“.

Засега нема информации за каков вид на змија станува збор, но на граѓаните им се советува посебно во овој период од годината да бидат внимателни и да ги пазат децата и нивните миленичиња посебно во деловите крај зеленило и вода.

Не обидувајте се да ја фатите змијата доколку ја видите препорачуваат познавачите.

Би можело да ве интересира

Уапсен е убиецот од Хром кој се обиде да и избега на полицијата

Горан Наумовски

Скопјанка предизвика пожар за да го прикрие свирепо убиство сторено од синот

Горан Наумовски

Бесплатен јавен превоз за сите граѓани за време на „Бела ноќ 2023“

Орце Костов

Педофил нападнал три годишно дете во Дебар маало, успеал да го соблече пред мајката да повика полиција

А1он

Вучиќ за бугарската блокада: Ние го сакаме македонскиот народ и држава, да го чуваме нашето пријателство

(ВИДЕО) Силен ветар и дожд во Скопје, УХМР и за ноќеска најавува слично време

Горан Наумовски