(ВИДЕО) Жерновски: Боемска улица во Дебар маало

Од:

Андреј Жерновски кандидатот за градоначалник на општина Центар, најави дека во Дебар маало ќе направи Боемска улица којашто ќе се протега од потегот од Идадија до Градежен факултет.

„Овој потег на главната улица во Дебар маало ќе биде затворен за сообраќај и сите угостители ќе можат да извадат маси и столици каде што граѓаните на Центар ќе можат во новиот шмек на Скопје.

– Планирам овој потег да наликува на познатата белградска Скадарлија“, рече Жерновски.

Би можело да ве интересира

Парламентарни избори во Израел,четврти за помалку од две години

Конечни резултати на косовските избори: Партијата на Курти освои речиси половина од гласовите

МВР и ДИК ќе работат на воведување отпечаток од прст во изборниот процес

Жарко Настоски

Бесими: Ќе нема финансиска пречка за локалните избори

Ана Ололовска

Вонредни парламентарни избори во Косово

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × three =