ВИДЕО: Запален контејнер опожари и возило во Дебар Маало

Од:

Непознати лица денеска запалија пластичен контејнер во Дебар Маало, а пламенот го зафати и вториот контејнер, но и возилото кое беше паркирано во близина.

Пожарот се случил на улицата „Наум Наумовски Борче“, а по кратко време пристигнаа противпожарни екипи.

Пожарот беше изгаснат, а паркираното возило е видно оштетено.

Од Противпожарната единица коментираа дека пластичните контејнери кои неодамна ги постави Град Скопје се честа мета на пироманите бидејќи најлесно горат, не претпоставувајќи колкава штета можат да направат и врз околните возила и објекти, и врз животната средина.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Седумгодишно дете загина во пожар во бегалски камп во близина на Атина

Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

Жарко Настоски

Изгоре камионска приколка со картонска амбалажа во селото Куклиш

Ана Ололовска

Изгоре штала со неколку грла добиток во скопското Вражале

Жарко Настоски

Истрага за запален автомобил во Сарај, притвор од 30 дена за осомничениот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Гореше куќа во Тафталиџе 2, близу Партизанска

Ландов