ВИДЕО: Заев го пречека Борисов во манастирот Свети Леонтиј

Од:

Претседателот на владата на Република Македонија Зоран Заев утрово го пречека бугарскиот колега Бојко Борисов пред Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“ во Струмица кој се наоѓа на границата со Бугарија.

dobivaj vesti na viber

Борисов на својот фејсбук профил објави видео од средбата со премиерот Заев.

Би можело да ве интересира

Влада: Утврдена делегацијата за Стратешкиот дијалог со САД

Катерина Павлова-Николовска

Кристалина Георгиева: Приклучувањето кон еврозоната е логичен чекор за Бугарија

Ана Ололовска

Претседателот на Парламентот на Бугарија тврди дека гласањето недоверба од страна на ГЕРБ не и пречи на владејачката коалиција

Ана Ололовска

Парламентарни делегации од Централна и Југоисточна Европа ќе разговараат за промоција на иновациите во Софија

Ана Ололовска

Петков и Руте разговараа за сите теми од дијалогот со ЕУ

А1он

Ковачевски – Столтенберг: Отворени врати за нови членки во НАТО е вредност која треба да се продолжи

А1он