ВИДЕО: Заев го пречека Борисов во манастирот Свети Леонтиј

Од:

Претседателот на владата на Република Македонија Зоран Заев утрово го пречека бугарскиот колега Бојко Борисов пред Водочкиот манастир „Свети Леонтиј“ во Струмица кој се наоѓа на границата со Бугарија.

Борисов на својот фејсбук профил објави видео од средбата со премиерот Заев.

Би можело да ве интересира

Ковачевски се сретна со Борисов: Да се развива довербата и да продолжи поддршката од Бугарија за членство на Македонија во ЕУ

А1он

Ковачевски на средба со Радев: Низ дијалог да дојдеме до решенија кои ги почитуваат европските вредности и достоинството на двата народи

А1он

Без медиуми на седницата на бугарскиот Совет за безбедност за тензиите меѓу Русија и НАТО околу Украина

А1он

Ковачевски му ја додели наградата „Достојни Бугари“ на пожарникарот Галабов

А1он

„Галуп“: Владата и Радев со голема доверба ги започнуваат мандатите

Ана Ололовска

Петков: Советот за безбедност ќе биде клучно тело за носење сериозни одлуки за кризата Русија-НАТО

Ана Ололовска