ВИДЕО: Во тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад повредени се две жени и две деца од Македонија

Од:

Едно лице загина,а четворица македонски државјани се повредени во тешката сообраќајна несреќа што денеска се случила на автопат во близина на Нови Сад јавуваа српските медиуми. Возилото со макеоднските регистерски таблички излетало од патот, воачот кој бил хрватски државјанин го загубил животот, а во болнците се две жени и две деца.

dobivaj vesti na viber

Двете дена на седум и десетгодишна возраст биле донесени во болница во свесна сосотјба. Едната жена имала тешки повреди на телото и главата и по реанимацијата и оперативниот зафат е во тешка општа состојба. Другата жена била на хирургија пренесуваат медиумите во соседна Србија.

Според неофицијални информации, автомобилот излетал од патот и се превртел. Други возила не учествувале во несреќата.

Би можело да ве интересира

Вучиќ: Се планира општ напад на северот на Косово, одговорот ќе биде брз и решителен

А1он

Милановиќ: Никаде не пишува дека Србија мора да го признае Косово

Брнабиќ-Абазовиќ: Ресетирање на односите меѓу Србија и Црна Гора и Отворен Балкан

Ана Ололовска

Абазовиќ утре во посетa на Белград – се очекува затоплување на односите меѓу Црна Гора и Србија

А1он

Патријархот Порфириј ги повика Србите на „мир со браќата Албанци“ во Косово

А1он

Вучиќ и американскиот амбасадор Хил за Отворен Балкан и осудата на руската агресија врз Украина

А1он