(ВИДЕО) Велковски: СДСМ и Шилегов веќе неколку години ги манипулираат граѓаните на Чаир

Од:

„Денес советниците на ВМРО-ДПМНЕ во Општина Чаир и дел на советниците Град Скопје присуствуваат на собирот на жителите во Чаир, со цел посетување на централните и градските власти дека чаирчани се заборавени од нивна страна.

Граѓаните на Општина Чаир скоро три години чекаат да дојде животот од ветените мерки од централната власт, и две години од мерките на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов.

Мандатите им истекуваат, а животот на граѓаните во Општина Чаир не само што не е подобен туку истиот е полош и потежок од претходно. Кога им беа потребни гласовите на овие граѓани денешните функционери од централните и градските власти беа секој ден поприсутни со најразлични ветувања за жителите на оваа општина. Оттука беа избрани и именувани на одредени позиции и повеќе не ги посетија овие граѓани. Ниту ги реализираа нивните предизборни ветувања“, рече Ѓоко Велковски од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: На 12 април народот одлучува помеѓу Заев и Македонија

Ана Ололовска

СДСМ: Младите не сакаат обнова на режимот, знаат дека зад маската на Мицкоски се крие Груевски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Сваровски судството го надоградија во Луј Витон правосудство

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Јовче Ременски, висок функционер во УБК, изнесувал класифицирани информации и докази и ги чувал во сопствениот дом

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: СДСМ и Заев на наставниците и професорите им кратат 1.100 евра годишно од тоа што им следува според колективниот договор

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Дали Јовче Ременски уценувал лица со изнесените класифицирани информации кои ги чувал во сопствениот дом?

Ана Ололовска