ВИДЕО: Трубачи за скопските полуматуранти, на оро со наставниците

Скопје утрово ечеше од трубачи во училиштата. Славеа полуматурантите кои синоќа биле на жур, а денес, место на час, играа оро пред училиштата на музика од трубачи.

„Синоќа славевме во диско, имавме супер жур, а денес дојдовме да прославиме и во школскиот двор. Некои од нас не ни спиеја. Отидоа дома само да се пресоблечат и дојдоа тука на клупите да ги чекаат трубачите“, ни рече еден од полуматурантите од „Димитар Миладинов“ во скопски Центар.

На трубачите им се израдуваа и сите други ученици од ова училиште. И тие денес немаат настава, одат на еднодневен излет, па половина час пред да тргнат се забавуваа со полуматурантите.

На полуматурантското оро се фатија и наставниците од училиштето. Им одржаа уште една лекција, овој пат за играње.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Масите останаа на тротоарите и по контролата на инспекторите

Габриела Димковиќ-Мишевска

Санкционирани 252 непрописно паркирани возила на територијата на Општина Центар

Ана Ололовска

Киното во „Железничката зграда“ се отвора за јавни настани со фокус на културата

Ана Ололовска

Центарци ги искористија субвенциите за велосипеди, продолжува повикот за субвенции за тротинети

Ана Ололовска

Општина Центар ги отстранува нелегалните тераси на угостителските објекти

Ана Ололовска

Дислоцирана катната гаража и зачувани зелените површини во ДУП Градски четврт Даре Џамбаз

Ана Ололовска