(ВИДЕО) Трајчевски: Се реконструира улица Радушка, инвестираме во развој на инфраструктурата во Ѓорче Петров

Од:

„Локалната власт во Ѓорче Петров предводена од СДСМ и градоначалникот Александар Наумоски постојано работат на унапредување на инфраструктурата.

По цели 60 години, улицата Радушка-Црногорска добива нов асфалт.

Започнува реконструкција на улицата во должина од 600 метри, како и изградба на тротоар за побезбедно движење на пешаците“, рече Игор Трајчевски од ОО СДСМ Ѓорче Петров.

„Со ова ги унапредуваме условите за живот и ја зголемуваме безбедноста во сообраќајот на жителите на населеното место Дексион.

Претходно, на оваа улица беше изведена и канализациска мрежа со што се реши уште еден долгогодишен проблем на жителите од овој крај на Ѓорче Петров.

За три години, локалната власт предводена од СДСМ, асфалтираше или поплочи над 40 улици низ секое населено место во нашата општина.

Како одговорна партија продолжуваме со реализација на зацртаните проекти, инвестираме во интерес на граѓаните.

Градиме по план, ја развиваме и унапредуваме инфраструктурата во Ѓорче Петров“, изјави Игор Трајчевски од ОО СДСМ Ѓорче Петров.

Би можело да ве интересира

Протест во Даме Груев: Наместо во нивната населба, жителите се впишани дека живеат во Ново село

Кристијан Ландов

Апел од Бочварски и Наумоски: Опозицијата да го одблокира носењето на законот за нов Клинички центар

Ана Ололовска

Општина Ѓорче Петров: Лага е дека градинката Детелинка нема греење

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Над две недели градинка во Ѓорче Петров е без греење во услови на епидемија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Апостолоски: Главниот виновник за урбаното дивеење во општина Ѓорче Петров е градоначалникот Александар Наумоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓевски: Пропадна обидот на ВМРО-ДПМНЕ „шамарите“ од Центар да ги спроведе во општина Ѓорче Петров

Ана Ололовска