ВИДЕО: Тешка сообраќајка во Ново Село

Од:

Tешка сообраќајка се случи денеска во населбата Ново Село, Ѓорче Петров, помеѓу два автомобили и камион. Во несреќата има повредени патници, но не е позната нивната состојба.

Со брза помош повредените се пренесени во болница

Неофицијално, сообраќајката се случила при обид за претекнување. Станува збор за улица од должина од скоро километар, каде често се вози вон дозволената брзина.

Едно од возилата е целосно уништено од задната страна. Полиција прави увид.

Би можело да ве интересира

Во Скопје загина градежен работник од Турција

Горан Наумовски

Малолетник со нож ранил момче по кавга за девојка

Горан Наумовски

Тинејџер споделувал експлицитно видео од неговата малолетна девојка

Катерина Павлова-Николовска

Починат човек пронајден на улица во центарот на Скопје

Скопјанка нападната од поранешниот партнер во парк во Центар

Ана Ололовска

Маж од Грција почина во казино во Гевгелија

Ана Ололовска