(ВИДЕО) Спасовски: Во наредните денови ќе одлучиме како ќе постапиме

Од:

Опозициската СДСМ не соопшти дали ќе ги вратат освоените пратенички мандати иако тоа за денеска го најави лидерот Зоран Заев.

Генералниот секретар Оливер Спасовски, не даде прецизен одговор на новинарските прашања дали и кога мандатите ќе бидат вратени откако неговата партија вечершниот изборен ден го оквалификува како системска кражба.

Иако дел од новинарите инсистираа на одговор, Спасовски не кажа прецизно кога партијата ќе одлучи.

Најави дека во наредните неколку дена ќе се знае одлуката и таа ќе биде јавно соопштена.

„За сите понатамошни постапки органите на партијата ќе донесат одлука како ќе постапуваме во иднина“, рече Оливер Спасовски.

Бојан Стојановски

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Георгиевска: Растот на просечната плата од 10 отсто е потврда за успешните економски политики на владата

Ана Ололовска

СДСМ: Грижата за најмладите е наш врвен приоритет, отворивме 13 детски градинки, ги покачивме платите на воспитувачките и негувателките

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Тасевска: За 10 месеци отворивме 13 детски градинки, ги зголемивме платите за воспитувачките и негувателките

Ана Ололовска

СДСМ: Заедно со граѓаните градиме европска иднина, ВМРО-ДПМНЕ дејствува на штета на државните и националните интереси

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Македонскиот идентитет е заштитен, сторивме се, на ред е ЕУ да испорача

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ е со граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ на браникот на криминалот

Ана Ололовска

Leave a Comment

13 − 12 =