ВИДЕО: Сите скандали на Драги Рашковски

Од:

Непотизам, местење тендери, сомнежи за високи провизии, закани за тужби против новинари и медиуми, зголемен имот како владин функционер, прошетка до Мексико среде пандемија и економска криза, подарок автомобил од 50.000 евра за сопругата. Скандали се врзуваат за ексгенералниот секретар на Владата Драги Рашковски за кои не се бара одговорност од него.

Рашковски одговара само за набавката на софтверот за казни за МВР, а на товар му се става и ангажирање двајца хонорарци кои не работеле но дел од парите што ги добивале му ги враќале. Судењата почнаа годинава, а Рашковски, како што и најави, од секое судење прави театар.

 

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да каже за каков хибриден напад обвинуваат и зошто не бил спречен

„Доста е, не се согласувам да се носат срамни одлуки “ – Александра Теменугова од ИКС повика на протест во 19 часот пред Влада

Орце Костов

„Франција ти благодарам, но не“ – министерот за локална самоуправа, Горан Милевски го одби предлогот на Макрон

Орце Костов

(ВИДЕО) Ковачевски: Предвремените избори нема да ги решат проблемите на граѓаните

Ана Ололовска

ВИДЕО: Започна средбата на премиерот Ковачевски со владината коалиција

Ана Ололовска

Влада: Определени највисоките маржи за основните прехранбени производи за ограничување на цените

А1он