(ВИДЕО) Шутаров: ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за патриотизам бидејќи не го почитува Денот на независноста

Од:

„На големиот државен празник, Денот на независноста, ВМРО-ДПМНЕ не испрати делегација, не положи цвеќе пред почивалиштата на поранешните претседатели на државата, Киро Глигоров и Борис Трајковски.

Со таквиот потег ВМРО-ДПМНЕ покажа непочит кон државата, кон националниот празник, минатото и двајцата први претседатели на државата.

Ништо не се менува во ВМРО ДПМНЕ, манифестира делби и на национален празник“, рече Гордан Шутаров, организационен секретар на СДММ.

„ВМРО-ДПМНЕ докажа дека ги интересира само одбрана на криминалот , осбрана на криминалците и тајкуните во сопствените редови.

Посветени на одбрана на криминалот, во ВМРО-ДПМНЕ очигледно немаат време да оддадат почит на 8 ми септември и претседателите Глигоров и Трајковски.

ВМРО-ДПМНЕ нема кредибилитет да зборува за државност и патриотизам бидејќи не го почитува Денот на независноста, не ја почитува историјата и не ја почитува државата“, изјави Гордан Шутаров, организационен секретар на СДММ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Манасиева: Над 35 милиони денари за ИТ обуки и преквалификација на 1253 невработени млади лица

Ана Ололовска

СДСМ: Ја унапредуваме здравствената заштита и условите за работа на медицинскиот персонал

Ана Ололовска

СДСМ: Иванов и во пензија се однесува расипнички и се расфрла со парите на граѓаните

(ВИДЕО) Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ е против раст на платите, против поврат на ДДВ, ние обезбедуваме повеќе пари за граѓаните

Ана Ололовска

СДСМ: Обезбедивме 5 нови лекови за ретки болести, воведени нови инсулини, квотите за лекови се укинуваат

Ана Ололовска

СДСМ: За разлика од криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ, денес парите се насочуваат кон граѓаните и нивните потреби