(ВИДЕО) Шутаров: Дали сите донации за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори се регистрирани и нотирани?

Од:

Христијан Мицкоски со денови молчи и не одговора на јавно поставеното прашање: Дали тајкунот и обвинет во предмети на СЈО, Орце Камчев, ја финансирал кампањата на ВМРО-ДПМНЕ?, рече Гордан Шутаров на денешната прес-конференција.

„Со денови молк во белиот дворец зад мене. Не одговара ниту генералниот секретар Игор Јанушев, кој беше шеф на изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ.

Што кријат Мицкоски, Јанушев и ВМРО ДПМНЕ?

Дали нивната поврзаност со Орце Камчев или нивната улога во случајот познат во јавноста како Рекет?

Дали сите донации за кампањата на ВМРО-ДПМНЕ за претседателските избори се регистрирани и нотирани во Финансискиот извештај за претседателските избори?

Јавноста очекува одговори.“, наведе Шутаров.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Кузеска: Чулев веднаш да си поднесе оставка, свесно го загрозува здравјето на граѓаните

Ана Ололовска

СДСМ: Изборите се решение за незрелото, неодговорно и несериозно однесување на Мицкоски и неговите кадри

Ана Ололовска

СДСМ: Со директна финансиска поддршка им помагаме на граѓаните во услови на криза и ја заживуваме македонската економија

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Шахпаска: Вложуваме во човечкиот капитал, за само 2,5 години во 4 наврати се зголемени платите во здравството

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Чулев работи на штета на граѓаните, стигна сметката од неказнувањето и неработењето на МВР

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Петров: Обезбедуваме директна помош за граѓаните, домашна платежна картичка и ваучери до 150 евра

Ана Ололовска