ВИДЕО: Се запали улична светилка пред Олимписки базен во Скопје

Од:

Се запали улична светилка на паркингот пред Олимпискиот базен. Не се знае како настанал пожарот, но лицата затекнати на местото стравуваат да не се рашири, со оглед на тоа што во близината има дрвја, а на паркингот автомобили.

Во воздухот се крева чад и мирис на изгорена пластика.

На терен пристигнуваат противпожарните екипи.

Би можело да ве интересира

Гори земјоделска задруга во тетовска Брвеница, пожарникарите со часови се обидуваат да го скротат огнот

Жарко Настоски

Пожар во интернат во Танзанија, изгореа десетмина ученици

Жарко Настоски

Повторно гори депонијата кај „Борис Трајковски“, црниот чад и лошиот мирис се шират низ Карпош

Кристијан Ландов

Поради пожарите масовно се евакуираат жителите од Орегон и Калифорнија

А1он

ВИДЕО: Голем пожар во Бејрут, се запали склад за гуми во бесцаринската зона на пристаништето

Жарко Настоски

Голем пожар во предградиe на Атина, жителите се евакуираат кон блиската плажа

Жарко Настоски