(ВИДЕО) Запалени автомобили во Ново Лисиче

Од:

Утринава, од засега непознати причини, изгореа патнички автомобили на паркинг просторот во близина на некогашната полициска станица во Ново Лисиче.

Пожарот бил забележан од жителите на околните згради кои ја алармирале противпожарната служба, која интервенираше со едно возило и го изгасна пожарот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Пожар во Лондон, 11 лица завршија во болница

Горан Наумовски

Најмалку 43 лица загинаа во пожар што избувна во зграда во Бангладеш

(ВИДЕО) Големиот пожар во Тексас ја зема првата жртва

Големи пожари во Тексас, пожарот зафати 500.000 хектари земја

Во близина на Романовце опожарени се три бараки

Запалени возило, трактор и гаража во Кавадарци

Горан Наумовски