ВИДЕО: Се сечат дрвја позади АРМ

Од:

Од изутрина се сечат дрвјата на платото зад Домот на армија во Скопје.

Овој простор е веднаш до Собранието и пратениците гледаат што се случува.

Народните избраници вчера дебатираа за загаденоста на воздухот и се расправаа кој е виновен за состојбата, која е веќе алармантна. Освен меѓупартиски препукувања, кој што направил-решение никој не понуди за опасната загаденост по здравјето на луѓето. Скопје, според податоците е еден од најзагадените градови во светот, а секојдневно се оголува и се сечат дрвјата.

Би можело да ве интересира

Санкционирани четири возила во Скопје што вршат јавен превоз поради неисправност

А1он

Во присуство на пандемија, но со можност за прослава во угостителски објекти граѓаните ќе ја дочекаат Новата 2022 година

Ана Ололовска

Скопје го одбележува 13 Ноември – Денот на ослободувањето

Ана Ололовска

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје

А1он

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он

Leave a Comment

7 + 8 =