ВИДЕО: Се сечат дрвја позади АРМ

Од:

Од изутрина се сечат дрвјата на платото зад Домот на армија во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Овој простор е веднаш до Собранието и пратениците гледаат што се случува.

Народните избраници вчера дебатираа за загаденоста на воздухот и се расправаа кој е виновен за состојбата, која е веќе алармантна. Освен меѓупартиски препукувања, кој што направил-решение никој не понуди за опасната загаденост по здравјето на луѓето. Скопје, според податоците е еден од најзагадените градови во светот, а секојдневно се оголува и се сечат дрвјата.

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Советниците од опозицијата ја прекинаа седницата на град Скопје и порачаа – НЕ за бугаризација

Тројца осомничени за злоупотреби и фалсификувања при регистрација на автомобили во Скопје

А1он

Силниот дожд урна потпорен ѕид во скопска Пинтија

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Силно невреме во делови од земјава, во Тетово поплавени улици

Катерина Павлова-Николовска

Утре во Скопје посебен сообраќаен режим поради посетата на Ана Брнабиќ