ВИДЕО: СДСМ слави со огномет во Тетово

Од:

Неколку стотици симпатизери на Социјалдемократскиот сојуз и на партиите од коалицијата „Можеме“ се собраа вечерва пред седиштето на СДСМ во центарот на Тетово за да ја прослават, како што велат, победата на парламентарните избори.

Десетина момчиња запалија факели стоејќи на средината на булеварот „Илирија“, додека траеше неколкуминутен огномет, a симпатизерите славеа со знамиња и вклучени сирени на автомобилите.

Според првичните резултати што вечерва ги објави ДИК, во Тетово коалицијата „Можеме“ освоила 20.35 отсто од гласовите, додека за коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ гласале 15.39 отсто од излезените избирачи.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Мицкоски е на страната на неправдата и криминалот, ВМРО-ДПМНЕ е симбол на режим, политички терор и реваншизам

А1он

(ВИДЕО) Кузеска: 309.000 граѓани добија платежни картички во вредност од 26.8 милиони евра

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Со именувањето на Ковачки, наместо демократизација Мицкоски спроведува милитаризација на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

СДСМ: Мерката од 14.500 денари по вработен им помогна на околу 120.000 вработени

Ана Ололовска

Градоначалничката на Тетово Теута Арифи одликувана со „Орден на Ѕвездата на Италија“

Ана Ололовска

Воспитувачки заразени со коронавирус во тетовска градинка, група деца во изолација

А1он