(ВИДЕО) СДСМ Прилеп: Вaшиот предлог за иднината на Македонија

Од:

„Од денес започнуваме со спроведувањето на втората фаза од проектот „Визијата за Македонија“ во Прилеп.

dobivaj vesti na viber

Во првата фаза акцентот беше ставен на стручни дебати и трибини поврзани со петте столба од Визијата за Македонија. Во оваа втора фаза фокусот го ставаме на директниот контакт со граѓаните и вклучување на нивните идеи во програмата на СДСМ“, рече на денешната прес конференција Сашо Велески – Претседател на ОО на СДСМ.

„Почнувајќи од денес, па се до 4-ти Декември, секој ден на различни локации во градот, ќе биде поставен штанд на којшто граѓаните на Прилеп ќе можат детално да се запознаат со петте столба од Визијата за Македонија. Истовремено, нашите тимови, ќе го посетат секој дом во Прилеп. Со единствена цел, сите да дадат свој придонес во подготовка на Програмата и остварување на заедничките цели.

DSCN0272

Овој процес ќе го заокружиме идниот месец на партискиот конгрес , на којшто ќе биде изгласана Програмата на СДСМ.

Почитувани сограѓани, заедно со Вас можеме да се спротивставиме на богатењето на една мала група луѓе предводена од Никола Груевски и да го запреме осиромашувањето на мнозинството граѓани во Македонија.

DSCN0285

Заедно да ја вратиме средната класа во Прилеп и Македонија! Заедно да се избориме Македонија да биде едно општество за сите!

СДСМ продолжува да го трасира патот кон создавање на општество на слободни и еднакви граѓани со пристоен живот за сите граѓани“, изјави Велески.

Би можело да ве интересира

Божиновска: ДКСК да постапи по незаконското поставување на Велковски за секретар на Град Скопје

Ристова: Осум милиони евра исплатени кон граѓаните во првите три месеци преку мерката Мој ДДВ

СДСМ: Незаконски поставениот генерален секретар на Град Скопја да поднесе оставка

Катерина Павлова-Николовска

СДСМ: Повисоки плати и пензии со заштеди од 200 милиони евра со ребалансот на Буџетот

(ВИДЕО) Георгиевски: Националниот план за храна дава резултати, силно го помагаме производството на стратешки култури

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Ребалансот на Буџетот обезбедува заштеди од 200 милиони евра и повисоки плати и пензии

Ана Ололовска

Leave a Comment

four + fifteen =