ВИДЕО: Пронајдени 319 стебла канабис во пехчевско

Од:

Вчера (1.9.2022) во 11.30 часот во атар на с. Негрево, пехчевско, при обиколка на теренот, полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Пехчево при Регионалниот центар за гранични работи Исток пронашле 319 стебла на растението канабис.

Екипа на Надворешната канцеларија за криминалистички работи при ОВР Берово извршила увид на местото и стеблата биле подигнати за понатамошна постапка. За случајот бил известен Јавен обвинител и по целосно документирање и расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Амстердам планира да го забрани пушењето марихуана во центарот на градот

Горан Наумовски

Мериленд и Мисури ја легализираа марихуаната во рекреативни цели

А1он

Скопјанец осомничен дека продавал марихуана и овозможувал на други лица да ја користат

Истрага против велешанец кај кого беше пронајдена марихуана

Претрес во Свети Николе, пронајдена марихуана, приведен дилер

Приведен дилер во Скопје, при претрес во неговиот дом пронајдена марихуана