ВИДЕО: Пожар на Смилковско езеро, густ чад се крена над Гази Баба

Од:

Густ црн чад се крена над населбите во општина Гази Баба откако се запалила трската на Смилковско езеро во близина на Железарница.

Граѓаните реагираа на социјалните мрежи вознемирени дека е можно да се случил пожар во кругот на неколку компании кои функционираат во фабриката.

Од Инспекторатот на Општина Гази Баба соопштија дека се работи за пожар на трска на Смилковско езеро.

„Инспекторатот е на лице место, повикана е и Противпожарна бригада и се гаси огинот“, соопштија од Инспекторатот.

Би можело да ве интересира

Пожар предизвикан од плински уред во скопски Карпош

Ана Ололовска

Опожарени две возила во Скопје

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Две возила изгореа во Аеродром: „Не разбуди силен звук, слушнавме пукање на гуми“

Орце Костов

Во запалена куќа изгоре 79-годишна жена од Кочани

Горан Наумовски

Куќа уништена од удар на гром во охридското село Ливоишта

Ана Ололовска

Голем пожар во близина на Охрид