ВИДЕО: Пожар до бензинска пумпа во Радишани

Од:

Пожар изби во скопската населба Радишани, веднаш спроти бензинската пумпа „Еурооил“.

Запален е објект, а околу него може да се види дека има стари возила.

Во моментов интервенираат пет екипи на Противпожарната служба, со помош на граѓани.

Чад од пожарот има низ целата населба, а се стравува тој да се прошири и на околните имоти. Во паника се преместуваат возилата паркирани на улицата.

Очевидци за „А1он“ велат дека пожарот настанал од искра при сечење железо.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Со канта бензин пали познат скопски ресторан во сред полициски час

А1он

Тројца загинати во пожар во руска болница

А1он

МВР: Пожарот во Радишани предизвикан од невнимание при заварување со оксигенска боца

А1он

Му се слоши на пожаникар при гасење на пожарот меѓу двете бензински во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

Изгаснат пожарот кој изби во близина на бензинска во Радишани

Маја Илиевска-Пачемска

Пожарот кај депонијата „Мелци“ во Кавадарци бил предизвикан од човечки фактор

А1он