ВИДЕО: Полициски екипи интервенираа пред поранешна градска болница, по вербална и физичка пресметка на две семејства

Од:

Три полициски возила со по неколку полициски службеници интервенираа пред поранешна градска, а сега, болница „Свети Наум Охридски“ откако била пријавено нарушување на јавниот ред и мир.

Според неофицијални информации, две семејства најпрво вербално, а потоа и физички се пресметале, а откако дете било удрено од автомобил и пренесено во болницата. Од МВР велат дека се собираат информации за настанот.

„Во близина на старата градска болница дошло до нарушување на јавниот ред и мир од страна на членови на семејства, при претходно сличена сообраќајна незгода, во која, според привични сознанија било удрено дете“, велат од МВР за „А1он“.

Екипи на полицијата и натаму се на терен, по што, МВР ќе излезе со повеќе информации околу случајот.

Би можело да ве интересира

Приведен Албанец поради злоупотреба на туристичиот престој во Македонија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Отказ за советникот на Чулев кој нападна началник и предизвика инцидент за време на полициски час

Кристијан Ландов

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он

Средба на министерот Спасовски со рускиот амбасадор Баздникин

Ана Ололовска

МВР: Расчистен случајот со лажното јавување во Итна медицинска помош

Ана Ололовска

Полицијата ќе им укажува на угостителите за почитување на одлуките за заштита од ширење на „Kовид-19“

Ана Ололовска