(ВИДЕО) Петковски: Груевски сака Македонија да не постои

Од:

Тито Петковски како поранешен претседател на Собранието укажа дека никој нема право на Македонија да и го прави ова што го прави ВМРО-ДПМНЕ.

За хаосот, како виновник тој посочи на Никола Груевски.

„Да го прекинеме ова лудило, Груевски нека свика лидерска средба. Груевски не сака да не одведе во ЕУ и во НАТО, тој сака Македонија да не постои“, изјави Тито Петковски.

Би можело да ве интересира

Донесен Буџетот за 2022, приоритет забрзување на економскиот раст и заштитата на јавното здравје

А1он

Последен ден од расправата за Предлог-буџетот за 2022 година во Собранието

А1он

Завршува расправата за Предлог-буџетот за 2022

Ана Ололовска

Претпоследен ден од собраниската расправа за Предлог-буџетот за 2022

Ана Ололовска

Собранието четврти ден ќе расправа за Предлог-буџетот за 2022 година

Пратениците трет ден расправаа за Предлог-буџетот за 2022 година, продолжуваат утре на пладне

А1он

3 comments

phenom 22/12/2012 - 13:26 at 13:26

Навистина ли тоа го сака?!?! Епа тогаш ќе гласам со двете раце за него ;)

Reply
Сергеј 22/12/2012 - 13:30 at 13:30

Не сум сигурен колку премиерот посакува да ја нема Македонија, но апсолутнио сум сигурен дека многу поарно би го посакал тоа, отколку да се виде себе пак во опозиција. Тој добро знае што го чека кога ќе ја изгуби власта. ( http://otpor.net.tf )

Reply
petar 22/12/2012 - 14:21 at 14:21

Pa ti go napravi tolku silen vo 2006 god.Ne se sekavas ili sega ne ti odgovara.

Reply

Leave a Comment

fourteen + 9 =