ВИДЕО: Персоналот од клиниката за трансфузиологија спасиле мајка и кутриња заглавени под плоча

Од:

Несекојдневна спасувачка акција на мајка и нејзините младенчиња кутриња е изведена од персоналот на Клиниката за трансфузиологија, соопшти Анима мунди споделувајќи видео од настанот.

„Во време на суровост и насилство врз животните во Република Македонија, со задоволство Ви го приложуваме видеото на несекојдневна спасувачка акција на мајка и нејзините младенчиња, изведена од персоналот на Клиниката за Трансфузиологија. Тие без миг двоумење успејаа да спасат мајка со мали кутриња кои на, за нас нејасен начин, завршиле под бетонска плоча и дупка во дворот на клиниката. Докторите ја кренаа плочата, не се штедеа да се извалкаат и влезат во дупката за да ги извадат животните. Мајката и малецките туку што прогледани кутриња се на безбедно, згрижени од актерката и активистката Ајета Реџеповиќ и госпоѓа Лидија, исто така голем активист“ велат од здружението Анима мунди.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Почна да се гради првиот Дино парк во Скопје

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов го уништува и узурпира Градот, за две недели одлуки за нови 423 партиски вработувања

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ: Шилегов наместо да гради, кради по план, зад бетонската тврдина на кровот на ГТЦ стои план за ресторан близок до власта

Ана Ололовска

Дрога и оружје пронајдени во стан во центарот на Скопје

А1он

Во Скопје изменет сообраќаен режим поради „Скопје трча 10К 2019“

А1он

Средношколски игри на Водно

Ана Ололовска