ВИДЕО: Падна првиот снег во Маврово и на Пелистер

Од:

Во Маврово падна првиот снег. Метеоролозите за денеска најавија дека на планините ќе има повремен слаб снег, а во пониските места слаб дожд, претежно во западните и северните делови.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот на денот ќе го промени правецот во југоисточен и ќе биде со слаб интензитет. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 2, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени.

Вечерва првиот снег падна и на Пелистер.

Би можело да ве интересира

Најстудено во Битола, најмногу снег во Маврово

Катерина Павлова-Николовска

Укината забраната за сообраќај за камиони на патот Гостивар – крак Маврово – Дебар

А1он

ВИДЕО: Дупка длабока 20 метри се отвори на патот Маврово-Дебар

Кристијан Ландов

Дупка длабока 10 метри го затвори патот Дебар-Маврово

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Снег во јуни ги изненади жителите на турското црноморско крајбрежје

Жарко Настоски

Повторно земјотреси во Маврово

Катерина Павлова-Николовска