ВИДЕО: Откриен насад со марихуана во кумановско, еден приведен

Од:

44- годишен жител на селото Винце е приведен денеска откако полицијата утврдила дека насадил и одгледувал насад со марихуана.

dobivaj vesti na viber

-На 19.09.2022, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација и соработка со СВР Скопје-Единица за недозволена трговија со дрога и СВР Куманово во пределот на село Винце, кумановско, открија место со насад со растението канабис сатива.По насоки од Јавен обвинител од ОЈО Куманово растенијата биле подигнати за понатамошна постапка. Додека, по преземени мерки и активности, денеска (20.09.2022) полициски службеници од СВР Куманово утврдиле дека П.С.(44) од с.Винце го сторил кривичното дело, односно вршел садење и одгледување на насадот со марихуана се вели во информацијата од Минситерството за внатрешни работи.

Тој бил лишен од слобода и по целосно документирање и расчистување на случајот, СВР Куманово во координација со ОЈО Куманово ќе поднесе кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Во стан на „Џон Кенеди“ пронајден починат маж

Ана Ололовска

ВИДЕО: Разбиена група што криумчарела хероин во Хрватска, тројца приведени

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Криумчар бегајќи удрил во полициско возило, ги повредил и полицајците и мигрантите кои ги превезувал

Се уште не е пронајден возачот од автомобилот што излета во Вардар

Ана Ололовска

Кумановски Голф падна во Вардар, се трага по патниците

Катерина Павлова-Николовска