ВИДЕО: Од пред Собрание, илјадници граѓани се упатија кон Владата

Од:

Колона од илјадници граѓани се упати кон владата. Поминаа од пред собранието и извикуваа оставка, оставка.

dobivaj vesti na viber

Граѓаните носеа македонски и албански знамиња а маршот до владата го обезбедуваше редарска служба.

Во моментот кога поминуваа демонстрантите редарите застанаа пред полицискиот кордон.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Протестите продолжија, полициски сили кај Скендер Бег

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Народот масовно вели „не“ за бугаризација, вечерва во 19 часот на протест

(ВИДЕО) Лефков: Владата е спремна да прифати предлог кој носи бесконечно преговарање

Горан Наумовски

Осуммина осомничени за учество во толпа пред Собранието

Горан Наумовски

ВИДЕО: Протест пред Владата против францускиот предлог за решавање на спорот со Бугарија

А1он

„Доста е, не се согласувам да се носат срамни одлуки “ – Александра Теменугова од ИКС повика на протест во 19 часот пред Влада

Орце Костов