ВИДЕО: Наместо да го гасат пожарот, пожарникарите ја вадат тревата

Од:

Екипа на противпожарната служба со двајца пожарникари во обидот да го изгасне пожарот кој изби во стан во скопската населба Кисела Вода, наместо кон станот, снопот вода го насочи во тревата пред зградата.

Најверојатно причина е дотраеното возило или цревото од кое што излегува водата.

Пожарникарите се обидуваа да ја насочат водата кон станот што гори.

Насобраните граѓани извикуваа „Леле мајкоооо“, „Со ова ли ќе го гасиш бе…“. По ова возило, пристигнаа уште четири дополнителни противпожарни возила.

Би можело да ве интересира

Изгаснат пожарот кај Љубен, нов кај Велеполе кон Кондово и Свиларе

Татјана Ташкова

Локализирани 70 проценти од пожарот кај Љубин, интервенира и авион на Дирекцијата за заштита и спасување

Пожарот на Канарски Острови вон контрола

Гори сува трева и борова шума кај скопско Љубин

Ана Ололовска

Целосно локализиран пожарот од страната на Пинтија

Сѐ уште активен пожарот кај Пинтија