ВИДЕО: На Табановце гужви за влез, на Богородица колони за излез

Од:

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во државата на ГП Табановце е околу еден час, на ГП Богородица за излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини од македонска страна, нема поголеми задржувања за влез и излез од државата.

Состојбата на граничните премини може да се следи на овој ЛИНК.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Тоа посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Би можело да ве интересира

Во пантолоните и долната облека криел злато вредно 65 илјади евра, фатен шверцер на Богородица

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Запленети 4,8 килограми злато при влез на „Богородица“

Штрајкот на грчките цариници ги затвори трите гранични премини кон Грција

Блокада на премините кон Грција поради штрајк на грчките цариници

Катерина Ѓуровски

Штрајк на царинските службеници утре и задутре во Грција, во прекин сообраќајот на граничните премини

Премините кон Грција, Богородица и Меџитлија денеска затворени на неколку часа