ВИДЕО: На дното на Охридското Езеро поставена подводна елка во знак на поддршка на лицата со ретки болести

Од:

Нуркачите на Клубот за подводни активности Охрид, на редок и уникатен начин, упатија новогодишна честитка до децата со ретки болести. Тие под водата поставија новогодишна елка, која им ја посветуваат на овие дечиња.

„ Во новата 2022 да влеземе со надеж за подобри денови за оваа категорија на дечиња. Попристапност и подостапност на терапијата која значи живот за нив, но и одобровање на нови терапии“ велат од клубот.

Би можело да ве интересира

Накитена подводната новогодишна елка во Охридското езеро

Во градскиот парк во Скопје се враќа хуманитарната трка за поддршка на заболените од ретката болест Вилсон

Ана Ололовска

Пациентите со ретки болести цел месец без лекови, чекаат да завршат роковите за жалби на тендерот

Орце Костов

Во Македонија се евидентирани 652 лица со ретки болести, лани дијагностицирани и неколку случаи на ултра ретки болести

А1он

Лолеска: Тимот на кампањата „Ги запознаваме ретките болести“ годинава брои над 20 стручни соработници

А1он

Веслачка тура со кајаци „Весламе за ретките“

Ана Ололовска