(ВИДЕО Михаиловски: Глас за Пендаровски е глас за европска иднина на младите

Од:

СДСМ во изминатите години направи грешки и ние го признаваме тоа. Спремни сме да учиме од нашите грешки и да се менуваме. Сепак, една многу важна работа ја направивме правилно – Македонија стана членка на НАТО и успешно ја водиме државата кон Европската Унија. Членството во Европската унија е важно за иднината на Македонија но пред се и над се за иднината на младите, изјави претседателот на СДММ, Марко Михаиловски.

– Тоа е единствената шанса за вистински промени и напредок каков што очекуваат младите. Со членство во ЕУ можеме да ги подобриме состојбите во образованието, судскиот систем, здравството. ДПМНЕ и Силјановска ќе го закочат, ќе го блокираат патот кон ЕУ а младите немаат време за губење. Гласот за СДСМ и за Стево Пендаровски е глас за европската иднина на младите. Глас за нови можности за младите, подобро образование, пристап до финансии и фондови, за нови и добро платени работи места, за подобар животен стандард, тука, дома. Младите не се откажувaат од иднината – рече Михаиловски.

Би можело да ве интересира

Општина Аеродром: Нема бетонизација во Лисиче, ќе се гради една зграда и два парка

Мицкоски првпат пратеник, во клупите и цело екс раководство на СДСМ, ќе се конституира новиот паралментарен состав

Катерина Ѓуровски

ИО на СДСМ: На 30 јуни непосредни внатрепартиски избори за претседател на СДСМ

Предраг Петровиќ

Извршниот одбор на СДСМ треба да ги утврди роковите за внатрепартиски избори за ново раководство и за отчетниот конгрес

Предраг Петровиќ

Седница на Извршниот одбор на СДСМ за предвремените внатрепартиски избори за ново раководство

Предраг Петровиќ

Деспотовски: Заедно со еден посветен тим работиме на нов концепт за враќање на интегритетот на СДСМ

Горан Наумовски