(ВИДЕО) Мицкоски: Стапката на ДДВ на сметките за затоплување дома си останува иста и е 18% и не е намалена на 5%

Од:

-Бев во Карпош. Луѓето се разочарани. Се докажува лажната матрица на власта и измамите кои ги прави Зоран Заев. Пред изборите за да ја добијат довербата од граѓаните во 1-вата и дел од 2-рата изборна единица во делот на Гази Баба ветуваа намалување на цените на парното. По изборите се покажува дека далеку сме од тоа ветување, односно дека лажеле за ова, истакна Мицкоски при денешната посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Карпош.

Тој рече дека предлог законот кој е поднесен во собраниска процедура за измени на даноците и е пред второ читање никаде не предвидува намалување на ддв-то за топлински услуги од 18 на 5%. -Стапката на ДДВ за затоплување на сметките коишто ги добиваме за затоплување дома си останува иста и е 18% и не е намалена на 5%, потенцираше Мицкоски.

Тој од Карпош порача дека пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе амандман за намалување на оваа стапка онака како што беше ветена на сметките за затоплување коишто ги добиваат граѓаните од 18 на 5%.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Ако сум зел пари од Кичеец, не треба Рускоска да ме спроведе, сам ќе се пријавам во притвор

Габриела Димковиќ-Мишевска

ЗНМ: Осуда на Мицкоски за објавата со која етикетира новинари на 1ТВ

А1он

Кекеновски: Галиба нешто се случува со овој Мицкоски

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев само требаше да каже се срамам и веднаш ја напуштам функцијата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Заев за изјавите на Мицкоски: Секој што се огрешил, треба да одговара

Кристијан Ландов

МВР го демантира Мицкоски дека е следен и оти се подготвува негово апсење

Ана Ололовска