ВИДЕО: Македонски државјанин киднапиран во Тирана, го спасила полицијата

Од:

Албанската полиција уапсила две лица под обинение дека во Тирана вчера киднапирале 23-годишен македонски државјанин, кому му барале 250.000 евра.

Судија на претходна постапка им одредил мерка притвор.

Во рамки на полициската акција „ Lake“, уапсени се Алберт Џ.(41), и Сокол М. (42), жители на Тирана, додека од слобода ќе се брани Суби Е.(50) жител на Струга, Македонија.

-Тројцата граѓани во соработка еден со друг кај планината Фарка, во близина на седиштето на Архиепископијата во Тирана, го киднапирале македонскиот државјанин Давор В.(23). За да го ослободат, под закана со оружје, барале сума од 250.000 евра, пренесуваат албанските медиуми.

Досието е доставено до Јавното обвинителство во Тирана за понатамошно постапување.

Би можело да ве интересира

Доживотен затвор за двојниот убиец од Струмица

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он

Велешанец повреден од неисправна гасна инсталација за проточен бојлер

А1он