(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ се менува и отвара шанси за младите

Од:

„СДСМ продолжува со промените и со зајакнувањето на капацитетите што се во интерес на граѓаните и имаат за цел забрзување на напредокот.

Последните промени во партијата и во Владата се нова енергија, што треба да дадат дополнителен импулс во реализација на мерките што носат дополнителни придобивки за граѓаните.

Како одговорна, државотворна партија даваме шанси за младите“, рече Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„СДСМ е препознаена како партија носител на промените, отворена за сите млади и докажани луѓе кои сакаат да се вклучат во процесот на реформи.

Пораката е јасна и недвосмислена: СДСМ отвора простор за сите кои сакаат и можат, преку сопствен пример да дадат придонес во процесот на развојот на целокупното наше општество.

Од друга страна, тоа не е случај со опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

Во белиот дворец остануваат заглавени во деструктивната матрица и во одбрана на криминалот и антидржавно однесување.

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ.

Опозициската партија продолжува да работи исклучиво по насоките од Будимпешта и осудениот криминалец во бегство Никола Груевски.

Како одговорна партија, остануваме со граѓаните и продолжуваме да се менуваме во нивен интерес. Остануваме силно посветени на заложбите за градење на модерно, развојно општество што нуди можности и шанси за сите“, изјави Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Законот за ЈО гарантира независен правосуден систем и ги победи криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митрески и Шахпаска: За 2,5 години, СДСМ во Собранието донесе историски одлуки кои ги отворија перспективите и го подигнаа животниот стандард

Ана Ололовска

ВИДЕО: Активисти на Левица со обид да го саботираат маршот „Чекориме за правда“

А1он

СДСМ: САД, ЕУ, ЕК, сите го поздравуваат носењето на Законот за ЈО, само на криминалците од ВМРО-ДПМНЕ не им одговара

Ана Ололовска

СДСМ: Над 15.000 граѓани испратија јасна порака – Судството и обвинителството мора да испорачуваат правда за сите!

Ана Ололовска