(ВИДЕО) Костадинов: Само Мицкоски се радува на историската грешка на ЕУ

Од:

„Еве ја насловната страница од интервју на Христијан Мицкоски за Вечерњи лист, пораката на Мицкоски е дека одлуката да го блокраат нашиот почеток на преговорите со ЕУ е исправна!

Цела Европа, цел свет вели дека тоа е историска грешка, само Христијан Мицкоски дека „Макрон е во право кога не блокираше“. Христијан Мицкоски е единствениот кој се радува што ЕУ направи историска грешка и не додели почеток на преговорите со ЕУ“, рече Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„На сите им е јасно дека одработевме се што беше потребно, дека одлуката на ЕУ е поради внатрешни проблеми на Унијата, само Христијан Мицкоски делува против државата. Граѓаните ќе го казнат ова антидржавно и срамно однесување на Христијан Мицкоски на 12 април.

Со таквите ставови Мицкоски уште еднаш потврди дека е заглавен во антизападната матрица на неговиот ментор Никола Груевски. Лицемерие, блеф, лажен патриотизам, антидржавно и антизападно однесување, тоа е понудата на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, тоа е обновата на режимот.

Граѓаните не сакаат враќање на режимот, не сакаат враќање назад, изолација и неизвесност. Со таквата понуда Мицкоски со сигурност го очекува пораз на следните парлементарни избори“, изјави Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: СДСМ најавува постапка за целосен ветинг во судството

(ВИДЕО) Арсовски: Заев и СДСМ им кратат на професорите во основно и средно образование 5.660 денари од платата месечно

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Програмата „Живот за Македонија“ на СДСМ може да се именува како „Најголемите политички лаги во Македонија“

Ана Ололовска

СДСМ: Над 322.000 пензионери од јануари добиваат повисока пензија за 900 денари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Просечната плата во образованието поголема за 2100 денари за 2.5 години, ВМРО-ДПМНЕ за 7 години ја покачи само за 850 денари

Ана Ололовска

СДСМ: Инвестираме во човечкиот капитал, по растот на платите, следува раст и на пензиите

Ана Ололовска