(ВИДЕО) Костадинов: Именувани 30 претседатели на општински организации

Од:

„Започнатиот процес на промени во интерес на граѓаните, во интерес на иднината, продолжува.

Како што најавивме, промените започнуваат одовде, од СДСМ, партијата предводник на Владата и парламентарното мнозинство, партијата предводник на напредокот на државата.

Претседателот Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на Општински организации на СДСМ.

Половина од назначените, 15 досега, се ново именувани“, рече Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

„Во наредните неколку денови ќе бидат назначени претседатели и локални раководства и во преостанатите Општински организации а ќе се заокружат, со сигурност и промените во централното раководство на партијата.

Ова е само еден чекор од суштинските промени кои имаат за цел да внесат нова енергија, нов систем во работата на партијата, во интерес на граѓаните.

Како што најавивме, во периодот пред нас следуваат сериозни промени и во централната власт, како и на директорски места на централно и локално ниво.

СДСМ се менува за напредокот да продолжи уште позасилено“, изјави Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Просечната плата за jули 2019 година повисока за 4.3 отсто од лани

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Што сака да сокрие Мицкоски, линковите со Орце Камчев или неговата улога во Рекет?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лалчевска: Ребалансот на Буџетот обезбедува поголеми плати и ја унапредува здравствената заштита

Ана Ололовска

ВИДЕО: Пратениците со државни пари плаќаат кирии на роднини, кои наместо нив пречекуваат „гости“ во становите

СДСМ: Со ребалансот на Буџетот повеќе пари за раст на платите

Ана Ололовска

СДСМ: Со ребалансот на буџетот до ново покачување на платите и повисок животен стандард

А1он