(ВИДЕО) Калошев по вчерашното приведување: Поднесовме претставка до внатрешна контрола, очекуваме од МВР да има санкции и извинување

Од:

Денеска поднесовме Претставка до внатрешната контрола во МВР, очекуваме органите да одговорат по истата, да биде санкциониран сторителот, рече Стефан Калошев, активист на ВМРО-ДПМНЕ.

„Го повикувам МВР да се извини, а воедно сакам да ги повикам денеска во 15 часот сите граѓани на Република Македонија повторно да дојдат на протест“, додаде Стефан Калошев од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Заев краде во секоја прилика, ги краде граѓаните

Ландов

(ВИДЕО) Стоилковски: Македонските државјани граѓани од втор ред, за нив нема пасоши

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Лефков: Заев го зголеми долгот за нови 2,4 милијарди евра, затоа граѓаните плаќаат нова такса од 4,13 денари за горива

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Владата да објави каков предлог Заев дал во Бугарија, нели се преговараше само за португалскиот предлог?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев создаде граѓани од прв и граѓани од втор ред, оние кои се блиски до власта и огромно мнозинство кое не е

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ предлага на Царовска да ѝ се ограничат овластувањата

Жарко Настоски