(ВИДЕО) Јанушев: Заев заминува во историјата, а со него и сите криминогени навики

Од:

„Зоран Заев паѓа. По оставката на Зоран Заев на 3 јануари никогаш повеќе нема да дозволиме да ни се случи ваков арамулук, криминал, корупција и неправда на државата, на македонскиот народ и сите граѓани на Република Македонија.

Зоран Заев заминува во историјата, а со него заминуваат и сите криминоген навики на Заеви, на Шеќеринска, Анѓушев, Спасовски, Кирацовски, Ременски и останатите.

Зоран Заев е човек ко ј ја олљачка Република Македонија, кој безмилосно ги лажеше граѓаните. Никој повеќе не му верува и затоа тоне дури и на сопствените анкети што ги прави. Во очите на Зоран Заев му се гледа дека е дојден крајот на неговата неславна политичка кариера, му се гледа ставот и очајот во кој тоне“, рече Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

„Преку своите лаги успеа на момент да ги придобие симпатиите на јавноста, но тоа е веќе далечно минато.

Зоран Заев е најнепопуларниот политичар меѓу граѓаните. Сега веќе нема со што повеќе да ве лаже.

На 12 април ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата заедно со граѓаните ќе го зададат последниот удар на криминално рекетарската банда на власт на Зоран Заев и веднаш потоа ќе отпочне со Обнова на Македонија.

Не чека сите заедно многу работа и многу посветеност, за да ја реализираме визијата од програмата Обнова за Македонија, за да си ја вратиме државата на вистински колосек и да го постигнеме сето она што е изгубено изминатиот период додека СДСМ е на власт.

Имаме тим од стручни, чесни и посветени луѓе, имаме визија, програма и план. План за обнова на Македонија и веруваме дека сите заедно ќе го реализираме сето тоа.

Република Македонија ќе ја направиме економски силна држава, правната држава мора да завладее и секој кој што се огрешил пред законот и направил криминал да одговара за истиот.

Не смее криминалот да помине неказнето или да владеат двојните аршини. Остануваме посветени на ЕУ интеграциите, бидејќи тоа е единствениот пат на Република Македонија.

Можеме и мораме да ставиме крај на криминалот, корупцијата, скандалите, аферите и се останато што е против европските вредности за кои се залагаме. Граѓаните на Република Македонија не го заслужија ова зло што СДСМ им го нанесе.

Крајот на Заев и СДСМ има датум, тоа се 3 јануари и 12 април. Граѓаните не се плашат и граѓаните заедно со ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата ќе ги отпишат Зоран Заев и СДСМ од политичкиот живот“, изјави Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Андоновски: Агенцијата за европски образовни програми и мобилност и во време на епидемија работи незаконски

Ана Ололовска

Арсовски: Најважно ни е здравјето на граѓаните, а не спас на нечија кариера на некој функционер од СДСМ

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Дали е точно дека Заев ги прифатил сите барања од бугарската држава врзани со историјата и македонскиот јазик

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Арсовски: Да имаше правда наместо изврштителите, нарачателот Заев ќе беше на обвинителна клупа

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија е прва во регионот со најмногу починати на милион жители од коронавирус

Ана Ололовска

ВМРО ДПМНЕ смета дека одлуката на Рама за границите е шамар за Заев и Спасовски

А1он