Испаничени граѓани бегаа од Капитол Мол додека се тресеше од земјотресот

Од:

На снимката од безбедносните камери од Офис Плус во Капитол Мол се гледа како купувачите ја напуштаат продавницата при земјотресот во неделата во 15:10 часот.

Би можело да ве интересира

Заев: Скопје стана град на солидарноста, место на кое се обединија пораките и молитвите за поддршка и за споделување на болката

Ана Ололовска

Тура низ Скопје инспирирана од книгата „Мистериозниот град под калето“

Ана Ололовска

Традиционална крводарителска акција во знак на сеќавање на катастрофалниот земјотрес во Скопје

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Скопје одбележува 58 години од катастрофалниот земјотрес

Ана Ололовска

Повторно земјотрес во Охрид и Ресен

Предраг Петровиќ